Mérnöki szimuláció a tervezésben
Az ipar legtöbb területén alkalmazható úgynevezett számítógépes mérnöki szimulációról tartottak szakmai napot kedden a Debreceni Egyetem Műszaki Karán. A rendezvényen az intézmény több mint 70 ipari partnere képviseltette magát.
Egyetemi tudás a Debrecen Drive-on
A Debreceni Egyetem járműipari képzéseit, kutatásait is megismerhetik az idei Debrecen Drive látogatói. A május végi, három napos, mintegy ötvenezer négyzetméter alapterületű rendezvényen több mint ötszáz féle járművet csodálhatnak meg az érdeklődők a Nagyerdőn.
Etorobotikáról középiskolásoknak
A szociális robotok fejlesztésében rejlő lehetőségekről, a Debreceni Egyetem (DE) Műszaki Karának (MK) elkövetkező éveit meghatározó kutatási területről tartott előadást április 7-én a Fazekas Mihály Gimnáziumban Korondi Péter professzor a MTA Debreceni Akadémiai Bizottság Műszaki Szakbizottsága és a DE MK Mechatronikai Tanszék szervezésében.
Doktoravató ünnepség az egyetemen
Több mint két év elteltével újra nyilvános esemény keretében, családtagok, rokonok, ismerősök jelenlétében avathatta új doktorait a Debreceni Egyetem. A szombaton rendezett ünnepségen adták át a habilitált doktori és Professzor Emeritus címeket is.
Állásbörze és Karriernap
Helyszín: Debreceni Egyetem, Főépület. Időpont: 2022. április 13. (szerda) 9:00 – 16:00
30 már
Fókuszban az ipari kihívások
Megkezdődött az „Ipar napjai” programsorozat, amelyet 36 cég részvételével hatodik alkalommal rendez meg március 30. és április 1. között a Debreceni Egyetem Műszaki Kara a Debrecen megyei jogú város Önkormányzatának közreműködésével.
24 már
Fejlesztések a versenyképes felsőoktatásért
A fiatal kutatók támogatási rendszerének megerősítéséről állapodott meg az Innovációs és Technológiai Minisztérium a Doktoranduszok Országos Szövetségével a Debreceni Egyetemen. Az eseményen bemutatták az elmúlt 5 évben mintegy 8 milliárd forintból megvalósult infrastruktura-fejlesztéseket, és a jövőbeni lehetőségekről is beszélt Hankó Balázs helyettes államtitkár.
23 már
Ipari forradalom a Műszaki Karon
Tovább erősíti ipari kapcsolatait és Siemens oktatótermet hoz létre a Debreceni Egyetem Műszaki Kara a Mechatronikai Tanszék oktatási-kutatási kínálatának bővítésére. A kezdeményezéshez indulásként jelentős, csaknem 60 millió forint értékű műszer-, szoftver- és eszközadománnyal járult hozzá a cég. Az erről szóló megállapodást szerdán írták alá a Főépület Karácsony Sándor termében.
22 már
Elismerések az egyetemi szakembereknek
A Debreceni Egyetem munkatársai rangos állami kitüntetéseket vettek át a március 15-ei nemzeti ünnep alkalmából. A Magyar Érdemrend tiszti- és lovagkeresztjét Schanda Tamás, az Innovációs és Technológiai Minisztérium államtitkára, miniszterhelyettes adta át a Pesti Vigadóban tartott csütörtöki ünnepségen.
22 már
LÉPTÉK – építész alkotóhét
Egy hétre építész alkotóműhellyé válik a MODEM Modern és Kortárs Művészeti Központ, ahol március 21-24. között második alkalommal rendezi meg hallgatói alkotóhetét a Debreceni Egyetem Műszaki Kar Építészmérnöki Tanszéke.