FM90: Portré Kalmár Ferenccel

2016, szeptember 5 - 12:57
Aradról érkezett, Temesváron tanult, Debrecenben tanít és kutat – interjú a Debreceni Egyetem kitűntetett főiskolai tanárával a Campus Rádióban.

Az épületgépészet már az aradi gimnáziumi évei alatt megtetszett neki, ezért a Temesvári Egyetemen végzett építőmérnökként Kalmár Ferenc, a Műszaki Kar tudományos dékánhelyettese. Hosszú út vezetett addig, míg 2002-ben a Debreceni Egyetemre jött, de azóta itt oktat és kutat, hogy maradandót alkosson. Ezt a munkát ismerték el a Magyar Arany Érdemkereszt kitüntetéssel az államalapítás évfordulóján.

Életéről és pályájáról a Mézesmadzag című műsorban mesélt az Épületgépészeti Tanszék vezetője az FM90 Campus Rádióban. Az összeállítást ezen a linken hallgathatja meg.

Sajtóiroda - TB