17 jan
„Mini” állásbörze a Műszaki Karon
Negyedik alkalommal, 19 cég részvételével rendezi meg állásbörzéjét január 19-én, szerdán 10 órai kezdettel – ezúttal online formában – a hallgatók és pályaválasztás előtt álló középiskolások számára a Debreceni Egyetem Műszaki Kara.
14 jan
Újra „Tanítsunk Magyarországért”!
A mentorkurzus keretében a Debreceni Egyetem 108 hallgatója összesen 525 hetedikes, nyolcadikos általános iskolást mentorált Hajdú-Bihar megye 12 általános iskolájában a 2021/22. tanév I. félévében. A program idén tavasszal is folytatódik.
11 jan
Kezdődnek a téli diplomaosztók
Több mint ezer végzős veszi át diplomáját a következő hetekben a Debreceni Egyetem téli diplomaosztó ünnepségein, melyeket a YouTube-on élőben követhetnek az érdeklődők. A diplomaosztók később is visszanézhetők az egyetemi csatornán.
11 jan
Online Nyílt nap a Műszaki Karon
A vírushelyzetre tekintettel online rendezi meg január 13-án, csütörtökön 16 órai kezdettel hagyományos Nyílt napját a Debreceni Egyetem Műszaki Kara.
Álláslehetőségek az AVL Hungary Kft.-nél
Járműmérnöki, gépészmérnöki és mechatronikai mérnök hallgatóknak.
Szakdolgozat/diplomamunka az AVL Hungary Kft.-nél
Utolsó éves gépészmérnöki vagy mechatronikai mérnöki BSc, MSc szakos hallgatóknak.
07 jan
Együtt formáljuk a jövő robotjait
Együttműködési megállapodást kötött pénteken az országban elsőként a Debreceni Egyetem Műszaki Kara és az Enjoy Robotics Zrt. A közös munka célja a nemzetközileg is versenyképes hazai szociális robotikai ipar megalapozása és hosszú távú fejlesztése.
Online nyílt nap a Műszaki Karon
A Debreceni Egyetem Műszaki Kara az idei évben online formában tartja meg nyílt napját 2022. január 13-án (csütörtökön) 16.00 órai kezdettel.
Koszorúzás és megemlékezés
Pekár Imre születésének 183. évfordulója alkalmából megemlékezéssel egybekötött koszorúzást tartott szerdán a gépészmérnök, feltaláló, malomtechnológus Füredi úti emlékművénél a Gépipari Tudományos Egyesület, a Magyar és a Hajdú-Bihar megyei Mérnöki Kamara, illetve a Debreceni Egyetem Műszaki Kara.
Itt a vizsgaidőszak
A Debreceni Egyetem csaknem 30 ezer magyar és külföldi diákja számára kezdődött meg a vizsgaidőszak, amikor valamennyi, az intézmény 14 karán tanuló hallgató számot adhat az őszi félév alatt megszerzett tudásáról.