30 jan
Mérnökképzés az ipar szolgálatában
Korszerű, a legújabb technológiákat felvonultató laborokkal, folyamatosan megújuló képzésekkel, 7 alap- és 7 mesterszak, valamint több szakirányú továbbképzés széles kínálatával várja leendő hallgatóit a Debreceni Egyetem Műszaki Kara.
22 jan
Rajzi előkészítő tanfolyam
A DE MŰSZAKI KAR ÉPÍTÉSZMÉRNÖKI TANSZÉKE 30 órás előkészítő tanfolyamot szervez a rajz alkalmassági vizsgára.
18 jan
Gazdasági évindítás 2019
Mintegy 220 vendég előtt mutatta be a Debreceni Egyetem tavalyi eredményeit és jövőbeni terveit Bács Zoltán kancellár a Gazdasági évindító partnertalálkozón. Az eseményen címzetes egyetemi tanári címet vett át a Szenátus döntése alapján Szepsy István mádi borász.
15 jan
Világszínvonalú adomány
Újabb, ezúttal mintegy 15 millió forint értékű adománnyal támogatja a Debreceni Egyetem műszaki és természettudományos képzéseit a National Instruments Hungary Kft. (NI). A LabVIEW Multisim szoftverlicenc átadóünnepségét kedden tartották a Műszaki Karon.
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
MNB-elnök az egyetemen, szakmai versenyek, kitüntetések, TörDElő és adventi flashmob – a Debreceni Egyetem legfontosabb híreiről, eseményeiről tudósított decemberben is a Díszudvar magazin.
Penne és cannelloni – mennyit bírnak?
Idén is a kolozsvári egyetem hallgatóinak szerkezete bírta a legnagyobb terhelést a TörDElő tésztahíd-építő versenyen, így újabb egy évig ők birtokolhatják a győzelemért járó vándorkupát. A Debreceni Egyetem Műszaki Karán 8 tésztahíd mérettetett meg hétfő délután.
Képzésfejlesztés nemzetközi alapokon
A gépjármű mérnöki képzés területén megvalósuló oktatási együttműködésről is tárgyalt a hamburgi egyetem (HAW) képviselőjével Csernoch László rektorhelyettes a CARPE nemzetközi konzorcium múlt heti, brüsszeli tanácskozása során.
Kettős siker a Műszaki Karon
Emléklapot és ajándékot vehetett át csütörtökön a Debreceni Egyetem Műszaki Karán az a 14 gépészmérnök hallgató, akik elsőként végezték tanulmányaikat duális képzésben, és januárban kapják kézhez diplomájukat.
Hídépítésből jeles
Különleges gyakorlati vizsgát teljesítettek szerdán a Műszaki Kar hallgatói a Műtárgyépítés tantárgyból. Az Építőmérnöki Tanszék több mint 50 hallgatója mutatta be és vetette alá terheléses próbának 1 méteres hídmodelljeit.
Modern labor a gépészmérnököknek
A repülőgép-alkatrészeket tervező és gyártó Diehl Aviation Hungary gépészeti tervező laboratóriumot létesített a Debreceni Egyetem Gépészmérnöki Tanszékén. A laborban a hallgatók a tervezésben alkalmazott legmodernebb technológiákkal ismerkedhetnek meg.