01 júl
A mérnökök legújabb generációja
Magyar és angol nyelvű ünnepi szenátusi tanácsülések keretében tartotta a Debreceni Egyetem Műszaki Kara diplomaosztó ünnepségeit az intézmény Főépületének Díszudvarán vasárnap. A rendezvényen kitüntetéseket, elismeréseket is átadtak.
Díjat nyert terveivel a debreceni építészhallgató
Bekerült a legjobbak közé a CASA 15 nemzetközi építészhallgatói tervpályázaton a Debreceni Egyetem Műszaki Karának egyik hallgatója. Horváth Kornélt a debreceni Szepességi utca egyik üres telkének beépítésére vonatkozó terveiért jutalmazták.
Sajó István-díj: az elhivatottság elismerése
Kovács Péter építész, a Debreceni Egyetem egyetemi docense és Dzsudzsák Balázs, a DVSC labdarúgócsapatának kapitánya kapta a Sajó István-díjat. A Debreceni Zsidó Hitközség, a Gróf Tisza István Debreceni Egyetemért Alapítvány és Debrecen önkormányzata által első alkalommal odaítélt elismerést szombaton adták át a Pásti Utcai Orthodox Zsinagógában.
Tehetségkutató Műhely középiskolásoknak a Műszaki Karon
Bemutató előadásokat tartottak a Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma és Általános Iskolája középiskolásai a Műszaki Karon hétfőn. A két intézmény közös tehetséggondozó programjának zárásaként 14 tanuló arról adott számot, mit tanultak az egyetem oktatóitól az elmúlt fél évben a 3D nyomtatásról, a VR technológiáról, a mechanikai mérésekről, valamint a drónokról és a radartechnológiáról.
Élettel telt meg a Szárítóműhely
Elkészült a Debreceni Egyetem Műszaki Karának új közösségi tere, a Szárítóműhely a DMK Tímárház szomszédságában, a Szombathi István utcán. A kétszintes, csaknem 180 négyzetméteres házat a múlt század közepéig a tímármesterség gyakorlói használták. Az átépítés után elsősorban a Debreceni Egyetem építészmérnök hallgatói gyakorlati képzését szolgálja, valamint közösségi helyként előadásoknak, kiállításoknak is helyet ad.
E(z)-Debrecen: fókuszban az e-mobilitás és a fenntarthatóság
A debreceni járműipar jelenéről és jövőbeli lehetőségeiről volt szó a Debrecen Drive pénteki szakmai konferenciáján. Az ország legnagyobb járműipari seregszemléje részeként rendezett tanácskozáson a Debreceni Egyetem szakemberei és az iparági szereplők tekintették át az aktuális kérdéseket.
Egyetemi hallgatók alkotásai a BMW gyárban
Jó esély van arra, hogy a Debreceni Egyetem Műszaki Kar építészmérnök hallgatói által készített néhány művészeti alkotás helyet kapjon a BMW épülő debreceni autógyárában. A német autógyár felkérésére készült festmények, grafikák, szobrok, plasztikák, animációk vasárnapig még láthatók a debreceni Modemben.
Ötven éve lettek mérnökök
Jubileumi díszokleveleket vettek át azok a mérnökök, akik öt évtizeddel ezelőtt, 1974-ben a Debreceni Egyetem Műszaki Karának jogelődjében, az Ybl Miklós Műszaki Főiskolán építőgépész és magasépítési szakokon szereztek diplomát. Az ünnepségen összesen 63 egykori hallgató kapott arany díszoklevelet.
Világszínvonalú labor nyílt a Műszaki Karon
Együttműködési megállapodást kötött a Debreceni Egyetem Műszaki Kara és a Power Belt Kft., a dokumentum aláírását követően pedig átadták a kar Ótemető utcai épületében a cég jóvoltából több millió forintból kialakított, úgynevezett Hajtástechnikai Laborpontot. A világszínvonalú gépekkel, eszközökkel felszerelt műhely egyszerre 20-22 hallgató gyakorlati oktatását segíti.
A Föld napja a Műszaki Karon
Megemlékeztek a Föld napjáról a Debreceni Egyetem Műszaki Karán is, a Környezetmérnöki Tanszéken egy debreceni általános iskola hatodikos tanulóinak látványos, interaktív bemutatót tartottak. A környezet védelme a műszaki felsőoktatásban is egyre hangsúlyosabb.