Szakmai nap jubileummal
A legkorszerűbb energiatakarékos újdonságokat ismerhették meg az érdeklődők a 23. Épületgépészeti Szakmai Napon, melyet a 30 évvel ezelőtt alapított Épületgépészeti és Létesítménymérnöki Tanszék tartott a Műszaki Karon.
Együttműködés a MÁV-csoporttal
A hazai műszaki, technológiai és természettudományi képzés színvonalának emelése érdekében együttműködési megállapodást kötött a Debreceni Egyetem és a MÁV-csoport május 9-én, Budapesten.
Új laboratórium a Műszaki Karon
Többfunkciós mérnöki oktató és fejlesztő laboratóriumot alakítottak ki a Debreceni Egyetem Műszaki Karán a Robert Bosch Automotive Steering Kft támogatásával. Az oktatók, hallgatók kedden vehették birtokukba az új tantermet.
Nem „légből kapott” győzelem!
A legeredményesebb magyar csapatként összesen négy dobogós helyezést gyűjtött be a Debreceni Egyetem Műszaki Kara, amely két autóval vett részt május 5-6-án Egerben a X. Nemzetközi AVENTICS Pneumobil Versenyen.
Lányok Napja az egyetemen
A mérnöki és technológiai pálya előnyeit mutatták be csütörtökön a Debreceni Egyetem Informatikai, valamint a Műszaki Karain. Olyan továbbtanulási lehetőségekre hívták fel a lányok figyelmét, amelyek a köztudatban kevésbé elterjedtek a nők között.
Nyolc évtized otthonai
Fotók, terv- és alaprajzok segítségével ismerhetik meg az érdeklődők Győr modernkori építészetét. A vándorkiállítás április 10-én érkezett a Debreceni Egyetem Műszaki Karára.
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
Új projektek, ünnepi megemlékezés, jubileumi évfordulók, haltani konferencia, Natural Expo, TörDElő – márciusban is ott voltak az egyetem legfontosabb eseményein a Díszudvar magazin kamerái.
31 már
Rajt előtt az alternatív autók
„Gőzerővel” dolgoznak a hallgatók és oktatók a Debreceni Egyetem Műszaki Karán, hogy időben felkészítsék a saját tervezésű, alternatív meghajtású kocsikat egy hazai, valamint a londoni Shell Eco-marathon Europe versenyre.
29 már
Japán-magyar közös kutatás
A Debreceni Egyetem Műszaki Kara is képviseltette magát a magyar-japán műszaki újdonságokat bemutató CERiS’17 Workshop on Cognitive and Etho-Robotics in iSpace” rendezvényen, melyet március 18-21. között tartottak Demjénben.
09 már
Konferenciák az Ipar 4.0 jegyében
A napjainkban zajló ipari forradalomhoz kapcsolódó mechatronika, valamint vállalkozásmenedzsment a központi témája annak a két konferenciának, amelyek csütörtökön kezdődtek a Debreceni Egyetem Műszaki Karán.