Műszaki Kari TDK Konferencia: 2019 október 22, 9:00

Felhívás Kari Tudományos Diákköri Konferencián való részvételre

A Debreceni Egyetem Műszaki Kara 2019-ben is megrendezi TDK konferenciáját 2019. október 22-én. A konferencián Karunk BSc, illetve MSc képzésében nappali vagy levelező tagozaton, magyar vagy angol nyelven tanuló hallgatói vehetnek részt. A nevezés feltétele olyan diáktudományos tevékenységet dokumentáló pályamunka (dolgozat, alkotás), amely a képzési idő alatt, önképzési céllal készült, és a képzési idő alatt, az abszolutóriumot megelőzően született.

A nevezés módja:

• Regisztráció: 2019. szeptember 16. 23:55.
  • TDK pályamunka: beadása 2019 október 11-én 12:00 óráig a 302-es irodában.

A TDK dolgozatot két kinyomtatott és spirálozott példányban, továbbá elektronikus formátumban (doc vagy docx fájlban, feliratozott CD-re írva) kell leadni a megadott határidőig. A dolgozat és borítója feleljen meg az ajánlott formátumnak.

Program
Debreceni Egyetem Műszaki Kar Tudományos Diákköri Konferencia, 2019.10.22, 09:00
9:00
Megnyitó, eligazítás a Hallgatók részére, helye: 1. emeleti AULA
9:30
Zsűri ülés, résztvevők: Tagozatok Zsűri tagjai, Tanszéki TDK titkárok, meghívottak, helye: Kari Tanácsterem
10:00
Tagozati előadások, helye: a hirdetmények szerint
13:00
Eredmények összesítése, résztvevők: Tanszéki TDK titkárok, Zsűri (opcionális), meghívottak, helye: Kari Tanácsterem,
14:00
Eredményhirdetés a hallgatók részére, helye: 1. emeleti AULA

Debreceni Egyetem Műszaki Kar, Kari Tudományos Diákköri Konferencia 2019 eredmények

1. díjat nyertek:
  • a, Lukács Renáta, Zöldterületek funkciójának és elérhetőségének felmérése és értékelése Debrecenben, valamint településtervezési ajánlások megfogalmazása.

• Konzulens: Dr. Csomós György
  • b, Prezenszki Dorottya, Homlokmarási technológia hőkamerás elemzése a fordulatszám változtatásával.
    • Konzulens: Dr. Bodzás Sándor
  • c, Czine Tamás, Tablettázógép átállási idejének csökkentése.
    • Konzulens: Kocsi Balázs, Dr. Jójárt Imre
  • d, Törő Lilla, Szolgáltatási folyamat automatizálása egy kis- és középvállalkozásnál
    • Konzulens: Pusztai László, Kocsi Balázs
  • e, Ungvári Csaba, Szürkevíz kezelési módszerek műszaki tervezése és gazdaságossági elemzése.
    • Konzulens: Dr. Bodnár Ildikó, Izbékiné Szabolcsik Andrea
  • f, Gacsó János Márk, Hűtőközegek mefelezésének vizsgálata az R410A rendszerhez viszonyítva.
    • Konzulens: L. Szabó Gábor
  • g, Szanyi Sándor, Grafitos expandált polisztirol hőtechnikai tulajdonságainak vizsgálata.
    • Konzulens: Dr. Lakatos Ákos

1. díjat nyertek:
  • a, Kovács Bence, Információ, ingatlan és ingóság komfortos kiberbiztonsági védelme magánszemélyek számára.

• Konzulens: Dr. Tóth János
  • b, Kovács László György, Saját fejlesztésű szolenoid motor fejlesztése.
    • Konzulens: Sarvajcz Kornél
  • c, Papp Bettina, Vasúti mozgásgeometria elemzése okostelefon segítségével.
    • Konzulens: Ungvárai ádám
  • d, Szabó Dániel, Egyégcellákból felépített próbatest mechanikai vizsgálata.
    • Konzulens: Dr. Mankovits Tamás
  • e, Hasir Usman, Sustainable Urban Development – Study of indicators in Debrecen
    • Konzulens: Dr. Szendrei János
  • f, Gombásné Kovács Mónika, Debreceni útszakaszok zajtérképes vizsgálata.
    • Konzulens: Dr. Kocsis Dénes

1. díjat nyertek:
  • a, Kleber Leonardo Castro Vera, Analysis of thermal degradation in the annealing process of colored parts built by extrusion-based 3D printing.

• Konzulens: Leaonardo Santana
  • b, Kakuk Gergő, Veszteségelemzési módszerek a digitalizáció világában.
    • Konzulens: Dr. Bodzás Sándor
  • c, Michael Matonya, Real-time Decision Support System for production scheduling in the Industry 4.0 environment.
    • Konzulens: Kocsi Balázs
  • d, Kelemen Orsolya, Háztartási mosóvizek kezelési megoldásainak vizsgálata